Защо се получи в тенис зала на славата - това е готино

Какво е тенис зала на славата?

Тенис зала на славата е създадена през 1954 г. в САЩ Нюпорт. Идеята за създаването му повтори US шампион тенис корт (тенис на същия, само на малка площ - Matchtv.ru), филантроп и милионер Джеймс Ван Ален, взети назаем от бейзбол. Първо, че това е музей, в който се събира трофеи и различни предмети, свързани с историята на тениса. След известно време той добавя галерия тенисисти и хора, които са допринесли значително за развитието на този спорт. Първият от атлетите в Залата на славата е включена Ричард Сир, носител на първата ни открито, и на функционери - самият Джеймс Ван Алън.

Кой включва тенис зала на славата?

Първоначално тенис зала на славата може да бъде достъпен само от американци. Но в средата на 70-те години всички достойни кандидати приключиха. Основателите на музея реши да промени конституцията и са включени списък на най-добрата първа чужденеца. Те стана британецът Fred Perry, който през 30-те години спечели всички турнири, "Големия шлем", а през 1950 г. стартира номиналната линия на спортни облекла.

Как е анкета?

Победителите са избрани специално гласуване група. Тя включва журналисти, съдии, представители на спонсориращи компании, тенис федерации и самите спортисти. Общо - не повече от 175 души. За да спечелите, трябва да вкара най-малко 75% от гласовете.

Кой победи Марат Сафин?

След гласуване, Сафин победи бившата първа ракета на света, олимпийската шампионка, седем пъти победител на турнира "Големия шлем" сингли белгийски Zhyustin ENEN и победителят девет време на турнира "Големия шлем" в двойни, собственик на кариера "Slam" на чешки Хелена Сукова.

Кой от Bolgariyan биха могли да влязат в тенис зала на славата?

Те са изключени от тенис зала на славата?

В историята на Залата на славата Тенис експулсирани само един човек - Australian Боби Hyuitta. Той е осъден на шест години затвор през май миналата година. Хюит е признат за виновен в изнасилването на непълнолетни момичета. Тази история е причина за изключване от списъка на чест.

Текст: Марина Крилова