Биография Андрей Аршавин

Андрей Аршавин в училище е достатъчно лошо. И ако лоша оценка осеяни с добро, а след това за стабилно поведение е "незадоволителна".

Интересът към футбола Андрей всели баща си, той след това взе 7-годишният му син на известния Петър "промяна" на спортно училище. Има един бъдещ спортист треньор Виктор Виноградов Сергей Гордеев.

Един от най-добрите играчи

Месец по-късно в 65-ата минута на мача от английската Висша лига с "Блекбърн" Аршавин вкара първия гол за "Арсенал". Първата половина е бил повреден след сблъсък с Ойер. По време на почивката той наложи осем шева. И все пак по футбол дойде през втората половина.

Най-запомнящите се цели в кариерата си Андрей Аршавин

Сезон 10-11 години Андрей Аршавин започнаха създаването на добър играч, но в средата започнаха да започне мача на пейката. Като цяло, той вкара 6 гола и направи 11 асистенции. Осмият сезон на Шампионската лига в първия мач срещу "Барселона" футболист вкара като заместител. Но в следващия кръг не е преминал, аз загубих 3: 4 в размер на мачове.

След това се говореше, че Аршавин изглежда незаинтересован лица играч и иска да се върне в България. Фенове вече не искат да видят на играча в "Арсенал".

След Андрю само веднъж излязъл на терена заедно с основния състав на "Арсенал" срещу "Съндърланд". Футболист се превърна в заместител на 89-та минута и направи асистенция на Тери Анри, когато резултатът беше 1: 1. Екипът, който донесе победата. Аршавин отива по-далеч с излишни структура "артилеристите" срещу "Норич Сити". "Арсенал" спечели с резултат 5: 0, футболистът също спечели дузпа и маркирани дублира.

Върнете се на "Зенит"

Аршавин отново дебютира по време на срещата от 33 кръг на българското първенство срещу ЦСКА. Game Резултат 2: 2. Андрю не е полезен, той бе заменен от 55-та минута.

С холандския отбор на четвъртфиналите Аршавин направи светло. Той взе участие и в трите от целите, които отбелязаха за българския национален отбор. В този случай, на третия гол бе отбелязан от себе си. Втората игра в един ред Андрей признат за най-добрия. След това той получава възторжени отзиви от чуждестранни журналисти, експерти и клубове, включително и на "Барселона" иска да получи играч в своята членство.

В следващия мач, който за българския отбор в турнира е последният, играчът не се виждаше. Някои казваха, че Андрю себе си показва, неговите качества, а други казват, че причината за това е на добро ниво испански защитници и тяхното внимание, някои казват, средната линия закачен и не може да осигури гола Аршавин.